Akát

 

Pro výrobu povětrnostními vlivy namáhaných částí exteriérových produktů Planks Ouside používáme akátové lamely.

Akát je trvanlivý, houževnatý, značně pružný a přirozeně odolný proti hnilobě, hmyzím škůdcům, abiotickým činitelům (voda, sluneční záření, vítr).

Pečlivý výběr suroviny začíná již v našem lesním ekosystému. Na základě rozličnosti růstových tvarů akátu inovujeme těžební a výrobní postupy surových výřezů tak, aby bylo docíleno maximální výtěže s ohledem na ekologii ČR.

Surovinu necháváme dozrát na skladě přirozeného sušení tak, aby bylo eliminováno růstové napětí a tím dosahujeme dobrých výsledků při zpracování s minimálním výskytem výsušných trhlin.

Díky schopnosti akátu stárnout a postupně krásně zestříbrnět bez ztráty mechanických vlastností necháváme akátové lamely bez povrchové úpravy.

Jedině tak plně vynikne krása tohoto vyjímečného přírodního materiálu.

slide_akat_drevo.jpg

Smrková biodeska

 

Smrkovou biodesku používáme pro výrobu vnitřních polic a den skříněk produktů Planks Outside

Biodeska je 3-vrstvá deska se dvěma rovnoběžnými vrchními vrstvami a jednou středovou vrstvou, která má kolmý průběh vláken k průběhu vláken vrchních vrstev. Každá vrstva je tvořena lamelami z masivního rostlého dřeva. Lamely v každé vrstvě jsou slepeny v podélném i příčném směru a vrstvy jsou slepeny mezi sebou. Tloušťka vrstev může být různá a určuje konečnou tloušťku desky. Vícevrstvé desky jsou vyrobeny z jednoho druhu dřeva.

Biodesku upravujeme přírodním olejem pro zvýšení její odolnosti vůči povětrnostním vlivům.

Fichte_B.jpg

Dýhovaná dřevotřísková deska (dub)

 

Dýhovanou dřevotřískovou desku s dubovou dýhou používáme pro výrobu všech dřevěných částí interiérových produktů Planks Inside

Dýhovaná dřevotřísková deska se skvěle hodí na přední viditelné plochy nábytku a na otevřené korpusy. Rovnoletá dub má tříděnou, převážně rovnoletou – radiální dýhu s občasným náznakem odklonu vláken, bez zásadních barevných rozdílů v rámci jednotlivých desek. Spárovkovým typem sesazení a použitím radiální kresby dýh je dosaženo klidného a opticky vyváženého charakteru. 

Dýhu upravujeme přírodním olejem pro zvýšení její odolnosti vůči opotřebení.

Furnierspan Kaindl Charismo Eiche Eur. E

Hliník

Na kovové části jsou použity hliníkové profily a plechy z hliníkových slitin přesně opracovaných plazmovou technologií.

Všechny tyto díly mohou být navíc opatřeny nástřikem práškovým polyesterovým vypalovacím lakem v odstínech viz vedlejší paleta RAL a to v matném provedení(jemná struktura). 

Takto upravený plech vyniká svojí odolností vůči korozi, mechanickému opotřebení.

Další výhodou tohoto materiálu je nízká hmotnost usnadňující manipulaci s finálním produktem.

RAL 1013

RAL 1034

RAL 1017

RAL 1019

RAL 1021

RAL 1028

RAL 3028

RAL 1032

RAL 5002

RAL 2001

RAL 2012

RAL 3027

RAL 5010

RAL 5012

RAL 5018

RAL 6000

RAL 6016

RAL 6018

RAL 6032

RAL 7032

RAL 7035

RAL 8025

RAL 9004

RAL 9010

RAL 9011

Látka Planks Outside

Sunbrella je vysokojakostní látka vhodná zejména pro venkovní použití. Např. polstry na zahradní nábytek, sedáky na zahradní lavice, potahy pro zahradní lehátka, venkovní polštáře, slunečníky atd. Sunbrella je vyrobena z vlákna, které je vysoce světlostálé, tkaniny jsou speciálně upraveny pro venkovní použití - odpuzují vlhkost, rychle vysychají, jsou prodyšné, velmi snadno se čistí (impregnace proti usazování skvrn, plísní a nečistot).
Vyrobeno ve Francii.

Materiál: 100 % akrylové vlákno Sunbrella.

Gramáž: 335 g/m2.

5032_Black.jpg
3737_Ardoise.jpg
3729_TAUPE.jpg

RAL 1013

3976_Clay.jpg
3941_Silver Grey.jpg
3976_Chalk.jpg