Design

Příběh

 

Značka Monsterra byla založena v roce 2009, původně jako platforma zabývající se designem a osvětou v oblasti současných způsobů pěstování rostlin v interiéru.

 

Mladá značka se tehdy prezentovala prostřednictvím závěsných skleněných váz Flying Jungle, systémy závěsných květináčů Alpinium a dalšími produkty na míru sloužícími jako nosiče rostlin v interiéru i exteriéru.

 

Postupně došlo k rozšíření sortimentu produktů až do dnešní podoby.

V současnosti značka nabízí systém balkonových zahrad Planks Balcony, policový a knihovní modulový systém Planks Shelf, dále modulovatelný systém exteriérových i interiérových lavic Planks Bench, dělících prvků Planks Paravan a naše řada produktů se dále rozšiřuje. 

 

Monsterra je spolehlivým partnerem nejen architektů, interiérových designerů a developerů, ale samozřejmě všech lidí, kterým záleží na prostředí ve kterém žijí.

Naším cílem je, aby se rostliny staly přirozenou integrální součástí našich příbytků a veřejných prostorů ve kterých žijeme.

 

Věříme, že rostliny mají kromě funkce čištění a filtrace vzduchu který dýcháme ještě jednu důležitou vlastnost a to předávání pozitivní přírodní energie. Vytvořte s námi vaši soukromou džungli a nechejte na sebe tuto energii působit.

11-1024x768.jpg
IMG_1698_edited.jpg

Petr Baletka

 

Narodil se v roce 1978 v Olomouci.

 

V roce 1999 byl přijat do magisterského studia na fakultu architektury V Brně.

 

V roce 2003 získal roční pracovní stipendium a nastoupil jako trainee do kanceláře MDMA v Bruselu odkud se následně

přesouvá se do mekky světové architektury Rotterdamu.

Zde spolupracuje s kanceláří SMAQ na širokém spektru projektů, od urbanismu přes architekturu a výzkum v oblasti městské infrastruktury a veřejného prostoru.

 

Po návratu z pracovních stáží se naskýtá možnost dokončit studium architektury na některé z evropských vysokých škol. Svůj diplomový projekt  "Infrastructural sport equipement" dokončuje po ročním stipendiu na Universidade da Moderna v Lisabonu.

 

V roce 2006 se v Brně stává diplomovaným architektem.

 

Po studiu nastupuje jako junior architekt do pražské kanceláře 4a architekti.

 

Následně se vrací zpět do Brna kde nastupuje jako architekt do kanceláře AMOS DESIGN, kde spolupracuje na řadě zajímavých projektů v oblasti interiérového designu a výstavnictví. Zde získává cenné zkušenosti nejen s projektováním, ale zároveň se samotnným procesem výroby.

 

 

V současnosti je architektem na volné noze, spolupracuje s brněnskou kanceláří ideacollective a věnuje se rozvoji značky MONSTERRA.