top of page

Materiál ze kterého vyrábíme je z 90% recyklovatelný, vyrobený a dovezený nejkratší cestou z přírodních zdrojů Evropských zemí...

Akát

Pro výrobu povětrnostními vlivy namáhaných částí exteriérových produktů Planks Ouside používáme akátové lamely.

Akát je trvanlivý, houževnatý, značně pružný a přirozeně odolný proti hnilobě, hmyzím škůdcům, abiotickým činitelům (voda, sluneční záření, vítr).

Díky schopnosti akátu stárnout a postupně krásně zestříbrnět bez ztráty mechanických vlastností necháváme akátové lamely bez povrchové úpravy.

Jedině tak plně vynikne krása tohoto vyjímečného přírodního materiálu.

slide_akat_drevo.jpg

Dýhovaná dřevotřísková deska (dub)

Dýhovanou dřevotřískovou desku s dubovou dýhou používáme pro výrobu všech dřevěných částí interiérových produktů Planks Inside

Dýhovaná dřevotřísková deska se skvěle hodí na přední viditelné plochy nábytku a na otevřené korpusy. Rovnoletá dub má tříděnou, převážně rovnoletou – radiální dýhu s občasným náznakem odklonu vláken, bez zásadních barevných rozdílů v rámci jednotlivých desek. 

Dýhu upravujeme přírodním olejem pro zvýšení její odolnosti vůči opotřebení.

Furnierspan Kaindl Charismo Eiche Eur. E-E Radial- 15177-0011.jpg

Hliníkový plech

Na kovové části jsou použity hliníkové profily a plechy z hliníkových slitin přesně opracovaných plazmovou technologií.

Všechny tyto díly mohou být navíc opatřeny nástřikem práškovým polyesterovým vypalovacím lakem v odstínech viz vedlejší paleta RAL a to v matném provedení(jemná struktura). 

Takto upravený plech vyniká svojí odolností vůči korozi, mechanickému opotřebení.

Další výhodou tohoto materiálu je nízká hmotnost usnadňující manipulaci s finálním produktem.

Smrková biodeska

Smrkovou biodesku používáme pro výrobu vnitřních polic a den skříněk produktů Planks Outside

Biodeska je 3-vrstvá deska se dvěma rovnoběžnými vrchními vrstvami a jednou středovou vrstvou, která má kolmý průběh vláken k průběhu vláken vrchních vrstev. Každá vrstva je tvořena lamelami z masivního rostlého dřeva. Lamely v každé vrstvě jsou slepeny v podélném i příčném směru a vrstvy jsou slepeny mezi sebou. 

Biodesku upravujeme přírodním olejem pro zvýšení její odolnosti vůči povětrnostním vlivům.

Fichte_B.jpg

Látka Planks Outside

Sunbrella je vysokojakostní látka vhodná zejména pro venkovní použití. Např. polstry na zahradní nábytek, sedáky na zahradní lavice, potahy pro zahradní lehátka, venkovní polštáře, slunečníky atd. Sunbrella je vyrobena z vlákna, které je vysoce světlostálé, tkaniny jsou speciálně upraveny pro venkovní použití - odpuzují vlhkost, rychle vysychají, jsou prodyšné, velmi snadno se čistí (impregnace proti usazování skvrn, plísní a nečistot).
Vyrobeno ve Francii.

Materiál: 100 % akrylové vlákno Sunbrella.

Gramáž: 335 g/m2.

3737_Ardoise.jpg
3729_TAUPE.jpg
3941_Silver Grey.jpg
3976_Clay.jpg
bottom of page